Ewa i Robert

W Bieszczady zagoniła nas miłość do Gór. Robert dotarł tu jako górski przewodnik już w latach siedemdziesiątych. W latach osiemdziesiątych został tu praktycznie na stałe. W 1993 do Bacówki pod Małą Rawką, której gospodarzem był Robert, przyjechała Ewa. Zakochana w Bieszczadach 19 letnia dziewczyna obiecała sobie, że kiedyś tu wróci i zamieszka. Stało się to szybciej niż sobie potrafiła wyobrazić. Spontaniczna i, wydawałoby się, szalona decyzja była najlepszą jaką podjęła w życiu.

Od tamtego czasu żyjemy pod dachem bieszczadzkiego nieba. Wykroiliśmy, dla siebie, jago maleńki kawałek i cieszymy się każdym dniem jaki możemy tu przeżyć.

Mieliśmy przyjemność prowadzić dwa górskie schroniska PTTK: Bacówkę pod Małą Rawką (od 1985 r. do 1988 r. oraz od 1993 r. do 2006 roku) oraz Schronisko Kremenaros (od 1995 r. do 2004 r.). Robert był gospodarzem Rawki najdłużej w historii tego obiektu. Przez około 20 lat służył w Bieszczadzkiej grupie GOPR. Ewa dołączyła do Roberta na stałe w 1995 r.

Przez wszystkie te lata służymy przybywającym w Bieszczady turystom. Prowadząc schroniska, byliśmy zawsze gotowi do pomocy i opieki nad schodzącymi ze szlaku wędrowcami. Przez 24 godziny na dobę.
W 2003 r. otworzyliśmy własną Chatę Wędrowca® w Wetlinie.

Praca jest naszą pasją i nieodłącznym elementem bieszczadzkiego życia pełnego pięknych chwil. Z ogromnym sercem podejmujemy wszelkie działania – dzielimy się doświadczeniem, wiedzą i radością życia w tej niezwykłej krainie.

Na co dzień mieszkamy w Wetlinie. Mimo, że Chata otwarta jest tylko przez 6 miesięcy w roku, nie wyjeżdżamy z naszych ukochanych gór. Tu jest nasz dom, nasze życie, a dwójka dzieci uczęszcza do lokalnej, małej szkoły. W Bieszczadach realizujemy własne pasje i spełniamy zawodowe marzenia. To miejsce stało się naszą oazą.

Robert jest Szefem kuchni oraz zarządza całą firmą. Ewa prowadzi Sklepik Wędrowca i zajmje się marketingiem Chaty.

Zapraszamy

Ewa i Robert Fot. Mikołaj Gospodarek

 

Ewa i Robert | Fot. Agata Grzybowska
Ewa i Robert | Fot. Agata Grzybowska
robert009
Ewa i Robert | Fot. Agata Grzybowska
Chef Robert | Fot. Agata Grzybowska
Chef Robert | Fot. Agata Grzybowska